بلاگ

با علائم شستشوی لباس آشنا بشیم.

در این مطلب قصد داریم شما رو با علائم شستشوی لباس بیشتر آشنا کنیم، چیزی که شاید خیلیامون بهش توجه نمی کنیم و همین موضوع باعث میشه نتونیم به درستی از لباسهامون نگهداری کنیم.
پس زمانی که لباسی رو خریداری می‌کنید که با ارزشه و دوستش دارید، موقع شستشو به برچسب لباس دقت کنید. تا با شستشو از بین نره. همانطور که گفتیم علامت‌های شستشو روی لباس بسیار مهم هستند. و همچنین علامت‌هایی مثل دوره چرخش و دما، باید برای لباس مناسب باشد. چون ممکن است دمای بالا باعث دفرمه شدن لباس یا دمای پایین باعث تمیز نشدن لباس شود. پس با توجه کردن به این علامت‌ها از خراب شدن لباستان جلوگیری کنید. علامت‌های لباس یک راهنمایی عالی برای شستن لباس‌های شماست. پس دانستن آن به شما کمک می‌کند تا روش مناسب برای شستشوی آن لباس را بکار ببرید.
نکته: زمانی که علامت دست یا دایره تو خالی را مشاهده کردین، لباس را نباید با ماشین لباسشویی بشورید.

این علامت‌ها راهنمای خوبی برای شستن لباس با آب سرد یا آب گرم یا آب داغ است. اگر به تصویر بالا دقت کنید علامت‌های دایره داخل سطل میزان دمای قابل شستشو برای لباس را مشخص کرده است. هر چه تعداد دایرره ها کمتر دما کمتر و هر چه تعداد دایره ها بیشتر دمای بیشتری باید استفاده شود.

شاید تا حالا به این علامت خیلی توجه نکرده باشین، ولی ممکنه تاثیر زیادی در کیفیت لباس داشته باشه. این علامت‌ها مربوط به دوره چرخش ماشین لباسشویی است که میزان چرخش را با خط های که زیر سطل کشیده شده می‌سنجند.

طریقه خشک کردن لباس فرآیند قابل توجهی است که شاید خیلی مهم به نظر نرسد. اما در مورد بعضی لباس‌های خاص حتما باید به این بخش توجه کنید که ببینید با چه روشی بهتر است لباس را خشک کنید تا آسیب نبیند. حتی در بعضی مواقع با بکار بردن صحیح روش خشک کردن دیگر نیازی به اتوکشی لباس نیست.

جنس و الیاف بعضی از پارچه ها به گونه ای است که در برابر حرارت اتو یا بخار اتو مقاوم نیستند و از بین می روند. پس قبل از اتو کردن حتما به علامت های اتوکشی توجه کنید تا با درجه حرارت مناسب آن لباس اتوکشی کنید.

در استفاده از ماده سفید کننده احتیاط کنید، چون میزان ضرری که به لباس وارد میکند قابل جبران نیست. پس شناخت علامت‌های سفید کننده بسیار ضروری است.

ما سعی کردیم در این مقاله علامت های برچسب لباس‌هارو آموزش بدیم. امیدواریم این مقاله برای شما مفید باشه و از این به بعد بتونید با رعایت این نکات طول عمر لباس هاتونو بالا ببرید و بیشتر ازشون استفاده کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *