بلاگ

انواع پارچه پیراهن مردانه

پارچه آکسفورد
این پارچه بافت ضخیم اما در عین حال راحتی دارند.
پای ثابت بازار پیراهن هستند و به خاطر اینکه خوب رنگ میگیرند در طرح های متنوعی تولید میشوند. برای رنگ کردن آنها تنها تارهای یک جهت را رنگ میکنند که در نتیجه پارچه ظاهری سبد مانند به خود میگیرد. آکسفورد دارای انواع مختلفی مانند رویال که بافتی ریز دارد و پین پوینت که ظاهری لطیف و رسمی دارد است.

پارچه تترون
پارچه های تترون نیز بسیار پرکاربرد هستند التبه همه آنها برای دوخت پیراهن های مردانه استفاده نیمشوند. تترون هایی که لطیف و در عین حال بافت منسجم و پری دارند برای پیراهن آقایان مناسب ترین گزینه است. برخی تترون ها موجب دیده شدن بدن میشوند و این یک امتیاز منفی برای آنهاست. بنابراین هنگام خرید دست خود را زیر پارچه بگیرید و این ویژگی را بررسی کنید.

پارچه پوپلین
پوپلین ها جنس های متنوعی مثل ابریشم ، پلی استر و پنبه دارند. غیر رسمی اند و میشود از آنها به عنوان پیراهن زیر کت استفاده کرد. پوپلین به خاطر سبکی و لطافت و در عین حال طول عمر بالا همیشه گزینه خوبی بوده اند. این پارچه های لَخت هستند و خوراک تابستان. به دلیل اینکه خوب رنگ میگیرند متوانید آنها را در طرح ها و رنگ های بسیار متنوعی پیدا کنید.

پارچه ماهوت
ماهوت را به شما معرفی میکنیم، یکی از نفیس ترین پارچه های پیراهن آقایان . این پارچه لطیف و پرزدار زیبا را از پشم شتر میسازند.

پارچه برودکلوز
برودکلوز مثل پوپلین است ولی بافت منسجم تری نسبت به آن دارد. به همین دلیل ایست بهتری به هنگام پوشیدن دارد.

پارچه جناغی
اگر نمیخواهید کت بپوشید اما همچنان تمایل دارید رسمی و شیک باشید پارچه جناغی برای شما مناسب خواهد بود. این پارچه از پنبه ساخته می شود و بسیار خوش ایست است.

پارچه دنیم
پارچه دنیم از معروف ترین هاست و بسیار با پارچه جین اشتباه گرفته میشود. جنس آن سبک تر و نرم تر و همچنین منعطف تر از جین است و در هر فصلی میشود از آنها استفاده کرد.

پارچه ژاکارد
ژاکارد یک پارچه فرانسوی است که به طور معمول در آن ابریشم و پلی استر به کار رفته است. پارچه ژاکارد خاصیت کششی دارد و مقاومت و استحکام بالایی نیز دارد. به همین دلیل طرفداران زیادی بین آقایان دارد.

پارچه فلانل
اگر قصد دارید برای پاییز و زمستان پیراهن بدوزید فلانل یکی از بهترین گزینه هاست. فلانل معمولا از پنبه و پشم ساخته میشود و بافت آن به نوعی است که گرمای بدن را حفظ میکند.

پارچه ملانژ
این نوع پارچه جزء پارچه های لوکس و رسمی به شمار می رود و اغلب با کت و شلوار استفاده می شود. معمولا از پنبه خالص ساخته میشود و بسیار نرم و لطیف است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *